Jezero Borek 2018 shrnutí!

14.04.2018 08:45

Tak první letošní výprava je za námi. Jako loni jsme začali rybářskou sezónu na krásné soukromé pískovně Borek, kam jsme vyrazili s Ježkem od středy do neděle a Maňas opět dorazil až v pátek tentokrát s kamarádem Davidem.

Po loňské premiérové návštěvě, kdy nám pár dní trvalo, než jsme našli kam pokládat montáže a jaké návnady fungují, jsme letos čekali daleko lepší rybaření. Po příjezdu na místo, jsme nejdříve připravili a zavezli pruty a pak teprve postavili tábor. Montáže jsme položili na loni fungující místa, která jsme i mírně zakrmili a těšili jsme se na spousty záběrů od zdejších krásných ryb.

Jestli vinnou změn a chladnějšího počasí, daleko studenější vody a změn směru větru nebo i špatně zvolenými, ale loni odzkoušenými montážemi, jsme byli skoro bez záběru až do sobotního dopoledne. Do soboty jsme celkem udělli maximálně pět záběrů, kdy jsem já vytáhl jednoho místního cejna lopaťáka a o jednoho kapra jsem přišel ve vázce, stejně dopadl i Ježek. V pátek přijel za námi na místo vedle také Maňas s kamarádem Davidem. Zvolili variantu většího zákrmu s hodně kukuřice. Což možná mělo za následek více záběrů od cejnů, ale nakonec i Maňas měl sedmikilového kapra. Vše měli většinou na malé pop up boilies. 

Maňase úspěch na plovky mě dovedl k rozhodnutí také zkusit plovku! A tak jsem na jeden prut dal novinku od LK Baits popku X-TRA Duo POP UP Nutric Acid / Pineapple 18mm, které jsem zvedl cca 5cm ode dna. Zavezl a začal jsem se věnovat sobotnímu obědu a to ražniči z panenky na grilu, což je náš zlatý hřeb k obědu na našich výpravách! Společně s Ježkem jsme vše připravili, napíchali na jehly, rozdělali gril a začali ražniči grilovat. Když už jsme si říkali, že za chvilku zasedneme k obědu, tak najednou se rozvučel pípák a jízda na před cca dvěma hodinami zavezený prut s plovkou... Hurá na člun a za kaprem ať neskončí ve vázkách. Zdolávání ryb na této pískovně je díky krásně čisté vodě úžasné. Vidíte kapra již od dvou metrů pod vodou a tím si člověk parádně zdolávání vychutná. Po cca 20 minutách podebráno, kdy v podběráku skončil krásný a zdravý dvanáctikilový šupináč. 

Úplně jsme při tom boji zapomněli na řažniči na grilu a tak když jsme se vrátili na břeh a po povinném focení s rybou, jsme odklopili víko grilu, tak jsme zjistili, že ražnici je "trošku víc" ugrilované...:-) Ale to nám nevadilo a byli jsme šťastní za prvního většího kapra. Že popka funguje jsme se přesvědčovali až do nedělního rána. Já jsem popku dal i na druhý prut a měl jsem asi šest záběrů za 24 hodin, kdy se mi podařilo zdolat menší kapry cca 6 kg a pak ještě jednoho lysce těsně přes deset kilogramů. Mé záběry nevydržel i Ježek a také jeden prut nabil touto plovkou a to mu k ránu přineslo štěstí a na břeh se podíval krásný jedenáctikilový šupináč.

Zajímavostí byla ještě záchrana většího kapra, kdy Ježkovi zapípal hlásič, zasekl, ale vypadalo to, že to skončilo vázkou a tak jsme vyrazili na vodu. Když jsme byli nad vázkou, tak povolila a na konci jsme našli velkého lysce, který měl v tlamě jiný háček s kompletní montáží ke které bylo zamotáno několik větví. A tak jsme větve i starou montáž kaprovi odstranili a s dobrým pocitem záchrany opět pustili.

Závěrem zase musíme konstatovat, že opět naše výprava na Borek byla parádní. Je to nádherný revír v poklidném prostředí, majitel a paní správcová úžasní a pohodový lidé. Zdejší ryby jsou zdravé a moc hezké. Popka od LK Baits nám asi i zachránila výpravu co se rybaření týká, ale i kdyby ne, tak jsme si zase užili s týmem super chvilky u vody! Také nesmím zapomenout na největší překvapení celé výpravy a to když Ježek vytáhl kulinářské eso a překvapil mě sladkou tečkou po obědě a to rakvičkami se šlehačkou!

Zde je odkaz na fotogalerii z výpravy: www.mitsu-carpteam.cz/fotogalerie/a2018-duben-jezero-borek/

Milan