Milana nový osobák na Labi!

25.08.2018 08:00

Vzhledem k tomu, že začátkem října máme opět s Ježkem vyrazit na jezero Polöske, tak jsem udělal velkou objednávku u LKBaits a vyrazil si vše vyzvednout přímo do Přelouče a vzal si sebou věci, že si dám jednu nočku na Labi. V přelouči jsem se klasicky trošku zakecal a dorazil k Labi až ve čtyři odpoledne.

Samozřejmě nejdříve jsem nahodil a zakrmil. Na jeden prut LKBaits Nutric Acid a na druhý NHDC Compot a zakrmil jsem klasicky Spice shrimpem. Do půlnoci jsem byl úplně bez záběru a pak jsem zvažoval, zda porušit rybářský řád a chytat nonstop nebo dodržet denní dobu lovu. Nakonec vyhrálo svědomí a pruty jsem vyndal a šel spát, ale jak to ta bývá nemohl jsem usnout a usnul jsem až po jedné hodině. A už zase v půl čtvrté jsem se probudil, měl jsem i obavy jak jsem tam byl sám aby mi někdo neukradl výbavu.

V půl čtvrté jsem už pak neusnul a vstal a začal připravovat na nához a ve čtyři jsem nadhodil, zapnul pípáky a šel si lehnout. Když už jsem ležel, tk jsem si všimnul, že mi svítí signalizátor, ale říkal jsem si, že je to jen třeba prodem, jelikož příposlech, který jsem měl u hlavy, mlčel. Nakonec mi to nedalo a vylezl jsem ze spacáku a šel to zkontrolovat. Jak jsem se blížil, tak už mi bylo vše jasné, byla to ryba a já už slyšel, jak cívka navijáku zběsile odvíjí. Po půlhodinovém boji se mi podařilo kapra dostat do podběráku a bylo mi hned jasné, že je to můj nový osobní rekord na svazovce. A zvážení to potvrdilo: KAPR 14,7KG!!!

Nejhorší bylo, že jsem tam byl úplně sám, tak jsem alespoň dal telefon do stojánku, použil světlo Fox Halo Power Multi Light a zapnul nahrávání videa, ze kterého jsem posléze udělal fotografii. Sice není úplně ideální, ale vzpomínka to je.

Milan

Odkaz na fotogalerii: www.mitsu-carpteam.cz/fotogalerie/vypravy-2018/a2018-milan-labe-osobak/

Odkaz na video z našeho youtube kanálu: www.youtube.com/watch?v=c_fNxFroUsE