Milan s Ježkem opět vyrazili na Polöske!

28.10.2018 15:41

Po dvou letech jsme opět zamířili na maďarské jezero Polöske (20.-27.10.2018), bohužel tentokrát bez Maňase, kterého nepustily pracovní povinnosti. Opět jsme využili služeb cestovní kanceláře CK Varga. Letos už jsme nejeli jako nováčci, ale věděli jsme, co nás čeká a že to nebude vůbec lehké, ale to prostředí je nádherné, tak jsme se tam těšili.

Po příjezdu jsme se zaregistrovali a vyzvedli maďarský rybářský lístek. Již z poslední návštěvy jsme věděli, kde to bere a tak jsme byli domluveni, kdo kde bude chytat. Jenže na začátku roku došlo ke změnám lovících jejich sloučením. A tak naše lovící místo číslo 3 bylo také zúženo a Milan, tak přišel o své fleky z minulé návštěvy.

Nedalo se nic dělat a tak jsme hledali nová místa. Bohužel ten týden co jsme zde byli, se strašně měnilo počasí a tlak. Což nám úplně nepomohlo, ale o to víc jsme bojovali o každou rybu. Nakonec se nám podařilo nachytat stejný počet kaprů jako při naší první výpravě. Některé jsme také i po boji ztratili, jelikož jezero Polöske je velice těžké a pod vodou je hodně popadaných stromů. Proto doporučení pro ty co zjišťují informace o jezeře, tak doporučujeme nechat gumové čluny doma a půjčit si místní laminátovou loďku a přivést si jen motor.

Nejúžasnějším zážitkem této výpravy bylo chycení kapra Ježkem, kdy jsme zjistili, že se jedná o stejného kapra, kterého v květnu 2016 chytil Milan.

Opět jsme si to tam užili. Je to neskutečně nádherné jezero a oáza klidu.

Zde je kompletní fotogalerie: www.mitsu-carpteam.cz/fotogalerie/vypravy-2018/a2018-rijen-jezero-poloskei/

A odkaz na video z návštěvy na našem youtube kanále: www.youtube.com/watch?v=G6HfCvst1Ek&t=22s